Život

[krátkometrážní amatérský film]

režie a scénář

Daniel Macho

obsazení

Petr Vobr, Karel Žižka
Jindřich Pokorný

použitá technika

Xiaomi 11T Pro
DJI Osmo Mobile 2

datum vydání

10. prosince, 2021

Krátký amatérský film byl natočen v rámci recenze telefonu Xiaomi 11T Pro pro blog XM.cz. Výrobce tomuto telefonu dal do vínku filmařské funkce a chtěl jsem je otestovat. Bohužel, většina jich byla nepoužitelá a tak vznikl film takový, jaký by vznikl na jakýkoli jiný telefon. Bohužel, ani kvalita videa a zvuku není zrovna výborná. V rámci autentičnosti recenze nebylo k nahrávání zvuku využito externí zařízení. Recenzi telefonu si můžete přečíst zde.

O filmu

Pavel je mladík, kterého trápí rozpadající se přátelství s jeho dosud nejlepším kamarádem Alešem. Ten však upadl do svárů socíální sítě a nemůže, nebo spíš nechce, se z ní vymotat. Pavel se ve snímku rozhodne, že si s Alešem promluví a vysvětlí mu svůj postoj a pokusí se zlomit Alešovo přesvědčení. Brzy však zjistí, že tudy cesta nevede.

Film pojednává o současném problému, kdy čím dál více mladých lidí propadá nejrůznějším nástrahám života. Film vybarvuje Aleše jako mladíka, který přestává vnímat rozdíl mezi reálným a digitálním životem. Scénář je však koncipován tak, že si místo slova "Instagram" můžete dosadit libovolnou jinou neřest, jako například drogy, alkohol...